Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE! - RADUJCIE SIĘ!

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA:

17 grudnia 2017

prowadzi ks. kanonik Ignacy Stawarz, Świnoujście

 

W tym tygodniu kończymy adwentowe Roraty. Zapraszamy dzieci i młodzież w piątek na godz.17.30 wraz z lampionami i sercami z dobrymi uczynkami.

 

Zmarła zaopatrzona sakramentami śp. Bogusława Anna Modlińska (l. 82, ul. Myśliwska).

 

Dzisiejszy Adwentowy Dzień Skupienia prowadzi ks. kanonik Ignacy Stawarz ze Świnoujścia. Jednym z akcentów Dnia jest adoracja eucharystyczna o godz. 16.45, z modlitewnym wsparciem Scholi Confido.

Spowiedź od godz. 13.00 (po Mszy św. w południe) wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu przygotuje nas do wieczerzy wigilijnej i Komunii świętej. Serdecznie proszę, aby sakramentu pojednania nie odkładać na dzień niedzielnej  Wigilii. Jeśli nie możemy dokonać tego dzisiaj, to z naszej strony będziemy starać  się pomóc w jego przyjęciu podczas tego tygodnia przez pół godziny przed liturgią mszalną. Zadbajmy też o świąteczny opłatek i świecę. Można też zanieść do domu Betlejemskie Światło Pokoju przeniesione do kościoła przez międzyzdrojskich harcerzy.

 

!!! W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.30, bowiem Pasterki w niedzielę wigilijną będą  już o  godz. 20.00 i o północy.

Liturgia świąteczna w pierwszym i drugim dniu przewidziana jest wg porządku niedzielnego, tj. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.30.

Przygotowanie rodziców i chrzestnych do liturgii chrzcielnej na pierwszy dzień Świąt będzie w piątek 22 grudnia o godz. 18.30 w kościele.

Kolędowe niesienie błogosławieństwa rozpoczniemy po Nowym Roku.

Przy ikonie MB Nieustającej Pomocy został ustawiony adwentowy kosz jałmużniczy, do którego możemy do piątku składać dary na paczki 
dla osób z naszej parafii.  Wydawać je będziemy w piątek (22 grudnia) przed Świętami od godz. 16.00 w salce.

Z cierpliwie uzbieranego funduszu parafialnego wyłożyliśmy potrzebne kwoty na ujednolicenie wystroju prezbiterium – nowych pięć marmurowych foteli dopełnia plan podjęty przez poprzedników w odniesieniu do użytych materiałów.

 

Zachęcamy do odwiedzania naszej nowej internetowej strony parafialnej: www.parafia.miedzyzdroje.pl oraz profilu na Facebook: parafiamiedzyzdroje

 

Ksiądz Arcybiskup i urzędnicy kurialni dokonujący wizytacji kanonicznej  parafii jeszcze raz w wczorajszym przedświątecznym spotkaniu dekanalnym kapłanów złożyli wszystkim parafianom uznanie dla praktykowanej wiary i razem z  duszpasterzami w Międzyzdrojach  życzą:  SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017

 

 

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE (Litwa)

 

Zmarli: Stefan Władysław Wośko (l. 67, ul. Mickiewicza)
i Monika Zyta Matuszewska (l. 89, ul. Gryfa Pomorskiego).

 

Zapraszamy codziennie na roraty o godz.17.30, a szczególnie w czwartek młodzież i w piątek dzieci (lampiony + serca z dobrymi uczynkami).

Adwentowy Dzień Skupienia w następną niedzielę 17 grudnia poprowadzi ks. Ignacy Stawarz ze Świnoujścia. Jednym z akcentów dnia skupienia będzie wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.45, którą poprowadzi Schola Confido. Spowiedź od godz. 13.00 (po Mszy św. w południe) przygotuje nas do wieczerzy wigilijnej i komunii świętej. Zadbajmy o świąteczny opłatek i świecę.

 

Pasterki  w niedzielę wigilijną o godz. 20.00 i o północy.

Przygotowanie rodziców i chrzestnych do liturgii chrzcielnej będzie w piątek 22 grudnia o godz. 18.30 
w kościele.

Przy ikonie MB Nieustającej Pomocy został ustawiony adwentowy kosz jałmużniczy, do którego możemy składać dary na paczki dla uboższych osób z naszej parafii.

 

W jaki sposób  przygotować Paczuszkę dla maluszka pod opieką „Bractwa Małych Stópek”  tłumaczy „bombka” z choinki w kaplicy Pojednania.

 

Jeszcze inną formą świątecznej pomocy jest ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka”.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyzdrojach zachęca do włączenia się w akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach (Litwa)”. Zbiórka darów (produkty spożywcze o długim terminie ważności, artykuły szkolne, słodycze, chemia) w jednostce OSP Międzyzdroje przy ul. Kolejowej do jutrzejszego poniedziałku 11 grudnia. Szczegóły na plakacie .

 

Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w ostatnim tygodniu lutego 2018. Wstępne zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

 

Wieczorne Nieszpory będą dzisiaj we Mszy św. wieczornej, a następna niedziela rekolekcyjna w różanym kolorze radości nosi w sobie wezwanie: Gaudete! – Radujcie się!

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017Do księgi zmarłych dopisaliśmy: +Floriana Jana Szulińskiego (l.88, z ul. Polnej).

 

Na rozpoczęcie Adwentu zostały dziś poświęcone opłatki  i świece wigilijne.

 

Roraty codziennie o godz. 17.30, a w piątkową Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy dzieci i młodzież, gdzie poświęcimy Figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W II niedzielę Adwentu na Mszy św. z udziałem dzieci o godz.12.00 poświęcimy medaliki i książeczki do I Komunii św.

 

Adwentowy Dzień Skupienia 17 grudnia poprowadzi ks. Ignacy Stawarz, ojciec duchowny kapłanów dekanatu w Świnoujściu. Jednym z akcentów grudniowego dnia skupienia będzie wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu (w miejsce I czwartku miesiąca) oraz okazja do spowiedzi przygotowującej nas do wieczerzy wigilijnej i komunii świątecznej.

Adwent to tez czas czynionego gestem miłosierdzia w różnych formach. Tradycyjnie przy ikonie MB Nieustającej Pomocy został ustawiony adwentowy kosz jałmużniczy, do którego możemy składać dary, paczki dla uboższych z naszej parafii.

 

Z kolei osoby chcące przygotować świąteczną paczuszkę dla dziecka pod opieką Bractwa Małych Stópek proszone są o wzięcie bombki z choinki w kaplicy bocznej.

Jeszcze inną formą pomocy jest ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka”.

Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyzdrojach zachęca nas do włączenia się w akcję “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach (Litwa)”. Zbiórka darów (produkty spożywcze o długim terminie ważności, artykuły szkolne, słodycze, chemia) w jednostce OSP Międzyzdroje przy ul. Kolejowej do 11 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 21-28 lutego 2018. Wstępne zgłoszenia do 12 grudnia. Zapisy i informacje w zakrystii po Mszy św.

Na radosny czas adwentowego przygotowania:

SZCZĘŚĆ BOŻE! ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 26 listopada 2017 -

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata

Wizytacja kanoniczna  - JE ks. abp prof. Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński


Czytanie wypominków zakończymy w ostatnim dniu listopada, tj. w czwartek 30. dnia miesiąca.


I-piątkowa spowiedź miesięczna trwać będzie od godz. 16.00 i po Mszy św. wieczornej do 19.00.

W I sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny i modlimy się za chorych obłożnie międzyzdrojan, których po Mszy św. porannej odwiedzi z Komunią św. ks.Tomasz.

Adwentowy Dzień Skupienia 17 grudnia poprowadzi ks. Ignacy Stawarz, ojciec duchowny kapłanów dekanatu Świnoujście. Jednym z akcentów grudniowego dnia skupienia będzie wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu (w miejsce I czwartku miesiąca). Taki dzień jest u nas czasem spowiedzi przygotowującej do wieczerzy wigilijnej i komunii świątecznej.

Na wigilijną niedzielę 24 grudnia przygotujmy ostatnią zwrotkę kolędy „Wśród nocnej ciszy” – „I my czekamy na Ciebie, Pana”.

 

Na rozpoczęcie Adwentu w przyszłą niedzielę 3  grudnia zostaną poświęcone opłatki  i świece wigilijne.

 

Przy ikonie MB Nieustającej Pomocy zostanie ustawiony adwentowy kosz jałmużniczy.


W przedsionku kościoła jest umieszczony plakat o organizowanej przez ks. Tomasza pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 21-28 lutego 2018. Zapisy i informacje w zakrystii po Mszy św.

 

Wespół z 53 nowo wybierzmowanymi dzisiaj osobami dziękującymi za modlitwę,  serdecznie międzyzdrojan i gości pozdrawiam:

Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie! SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz