Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maja 2017  
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dzisiejsza data przypomina o 36 rocznicy śmierci sługi Bożego ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, zwanego Prymasem Tysiąclecia.

Rodziców tegorocznych i starszych roczników dzieci  komunijnych proszę, aby przewidzieli udział dzieci w galowych strojach  w procesji Bożego Ciała 15 czerwca, a wcześniej, w sobotę 10 czerwca udział w dziękczynnej pielgrzymce do szczecińskich sanktuariów Matki Bożej Słonecznej i Dzieci Fatimskich. 65 rodzin dzieci komunijnych w tym roku zadbało o fundusz na rzecz naszej świątyni; dołożyliśmy go do wyczyszczenia i odnowienia posadzki w kościele.  Zostaną też podjęte inwestycje dotyczące wystroju prezbiterium.

W przyszłą niedzielę z całą Polską datkiem do puszek pomnożymy ofiarę na rzecz wotum narodu – świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Na filarach pod chórem w kościele zostały umieszczone śpiewniki z tekstami modlitw.  Po skończonej liturgii proszę odnosić je na miejsce, skąd zostały wzięte.

W czwartek rozpoczyna się czerwiec.  Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego. Uwielbienie Serca Jezusowego w każdej czerwcowej Mszy św. będzie słowami Litanii do Serca Pana Jezusa. Spowiedź miesięczna w piątek od godz. 16.00, albo codziennie przed poranną liturgią (od. godz. 8.30).W sobotę odwiedziny obłożnie chorych po rannej Mszy św. Następna niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a po nich w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świątek – Święto głównej Patronki Pomorza Zachodniego – Najświętszej Maryi Panny:  Jasnogórskiej Matki Kościoła, której jedna z ikon (znawcy sztuki oceniają, że pięknie napisana)  znajduje się w naszej świątyni.

Otrzymaliśmy zaproszenie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów 9 czerwca na Białą Górę, gdzie mieści się szczeciński oddział w Międzyzdrojach. Szczegółowa informacja  jest na plakatowym zaproszeniu w przedsionku kościoła, a 11 czerwca w II Dniu Świętego Ottona z Bambergu do Lubina. Proszę  zapoznać się 
z listą zaproszeń w najbliższym czasie.

Dziękuję ojcu duchownemu naszego seminarium, ks. kanonikowi dr. Wojciechowi Zimnemu,  za przyjęcie zaproszenia  do uczestniczenia w naszej liturgii.

Dzieciom – z racji wieku – i nam wszystkim – z racji  dziecięctwa Bożego:  SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb,  proboszcz
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 maja 2017  
VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!  PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!


 

Odeszli do Domu Ojca śp. Wanda Masłowska (l.85, ul. Wiejska) i  Kazimierz Jan Szafranowicz (l. 71, ul. Książąt Pomorskich).

W czwartek po wieczornej liturgii mszalnej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III i II gimnazjum.

Do obu grup pierwszokomunijnych (43 dzieci) dołącza dzisiaj klasa III c.

W nadchodzącą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  - w ostatnią niedzielę maja o godz. 12.00 spotkają się na uroczystej Liturgii wszystkie dzieci komunijne razem z Jubilatami, którzy pierwszy raz przystępowali do Komunii świętej w Międzyzdrojach przed 25-, 50.-,  i więcej  laty.

Zapraszam do wspólnego świętowania jubileuszowej Eucharystii również naszych Gości. Zgłaszać się można osobiście,  telefonicznie (między godziną 10.00 a 16..00), drogą internetową, lub przez posługę innych osób.

Rodziców tegorocznych i starszych roczników dzieci  komunijnych proszę, aby przewidzieli udział dzieci w galowych strojach  w procesji Bożego Ciała 15 czerwca.

Rodziny dzieci komunijnych w tym roku zadbały o fundusz na rzecz naszej świątyni; po różnych propozycjach ustalono, że dołożymy go do wyczyszczenia i odnowienia posadzki. Jej renowacja będzie trwać podczas tego tygodnia. Z góry przepraszam za niedogodności w korzystaniu z wnętrza kościoła.

Chcąc jeszcze bardziej ożywić naszą modlitwę wspólnotową, raz jeszcze próbuję w tym pomóc przez umieszczone na filarach pod chórem w kościele na specjalnych półkach  śpiewników z tekstami modlitw.  Po skończonej liturgii proszę odnosić je na miejsce, skąd zostały wzięte.  [Proszę pamiętać o okularach do czytania.]

W Dniu Matki w piątek i w sobotnim Dniu Ojca – Rodzicom niech nie braknie wdzięcznej życzliwości, zwłaszcza od dzieci.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb,  proboszczOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 maja 2017  
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!  PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!


 

W niedzielę, 21 maja br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do bazyliki katedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Z wydarzeniem związana jest zbiórka artykułów higienicznych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

Sakrament chrztu świętego przyjął Łukasz Aleksander Koleśnik.

Podczas majówek o godz. 16.45, zwłaszcza w dniach „białych tygodni” razem z dziećmi  komunijnymi 
i ich bliskimi, adorujemy  z Maryją Jej Syna w Eucharystii.

Również w przyszłą niedzielę w liturgii mszalnej o godz. 12.00 będą uczestniczyć dzieci komunijne, prowadzone po raz pierwszy przez rodziców do przyjęcia Najświętszego Sakramentu.

Przypomnienie:  Osoby, które pierwszy raz przystępowały do Komunii świętej w Międzyzdrojach przed 25 i 50 laty (roczniki 1992 i 1967), proszę o zgłaszanie się na Mszę świętą jubileuszową w dniu 28 maja o godz. 12.00. W tym roku w ostatnią niedzielę maja przypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Zapraszam do wspólnego świętowania jubileuszowej Eucharystii również naszych Gości. Zgłaszać się można osobiście, telefonicznie, drogą internetową, bądź przez inne osoby. W tę samą niedzielę maja na Mszy św. 
o godz. 12.00 spotkają się wszystkie dzieci pierwszokomunijne.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszczOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
7 maja 2017  
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!  PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!


Modlitwą żałobną pożegnamy się w poniedziałek  z śp.  Urszulą Marianną Harwacką (l. 74, ul. Adama Mickiewicza).

W najnowszym „Tygodniku Katolickim – Niedziela” ( nr 19) jest zamieszczony „Słownik ideologów aborcji” (str.46-47). Słowa prowadzą do działania. W artykule są przedstawione określenia, które prowadzą do nierozumnej nienawiści względem macierzyństwa. Strony zawierają „konfrontacyjną” lekturę na maj, miesiąc Maryi Matki.

Podczas tzw. majówek o godz. 16.45, a zwłaszcza w dniach „białych tygodni” razem z dziećmi I-komunijnymi i ich bliskimi, adorujemy  z Maryją Jej Syna w Eucharystii.

Również w przyszłą niedzielę  i za dwa tygodnie w liturgii mszalnej o godz. 12.00 będą uczestniczyć dzieci komunijne, prowadzone po raz pierwszy przez swoich rodziców do przyjęcia Najświętszego Sakramentu.

Osoby, które pierwszy raz przystępowały do Komunii świętej w Międzyzdrojach przed 25 i 50 laty (roczniki 1992 i 1967), już mogą zgłaszać się na Mszę świętą jubileuszową w dniu 28 maja o godz. 12.00 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Tegorocznym Jubilatom i nam wszystkim:

SZCZĘŚĆ BOŻE! ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz