26 lutego 2017

Pożegnaliśmy śp. Jerzego Parnickiego (l. 61, ul. Światowida) i  śp. Helenę Grzywacz (l. 94. ul. Józefa Gintera).

Od tej niedzieli akcentem szczególnym w polskiej modlitwie jest intencja o trzeźwość Polaków. Kulminacją tej modlitwy będzie Środa Popielcowa
z Mszami o godz. 9.00, 12.0017.30 i 19.00.
Po Mszy św. o godz. 12.00 można przy pomniku na placu kościelnym postawić zapalone znicze pamięci o żołnierzach niezłomnych.

I tak zaczynamy Wielki Post z nabożeństwem drogi krzyżowej w każdy piątek dokoła kościoła o godz. 16.45 i „Gorzkimi Żalami”  w niedziele o 16.45.

We wtorek we Mszy św. wieczornej jest kolejne spotkanie rodziców i  dzieci I-komunijnych.

Od następnej niedzieli (tj. 5  marca) po Mszy św.
w południe będzie wystawiany do adoracji Najświętszy Sakrament.  Również w pierwszy czwartek marca adoracja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej trwać będzie do godz. 20.00.

Spowiedź I-piątkowa będzie od godz. 16.00
do czasu rozpoczęcia drogi krzyżowej i po Mszy wieczornej do godz. 19.00.

W sobotę 4 marca przed południem ks. Tomasz odwiedzi obłożnie chorych międzyzdrojan.

Tegoroczne rekolekcje szkolne będą od 29 do 31 marca., a z udziałem  dorosłych od 7 do 9 kwietnia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

19 lutego 2017

Przyniesione do świątyni ubiegłoroczne poświęcone palmy zostaną spalone, a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową 1 marca br.

Święty Piotr Apostoł, Patron naszej parafii i miasta, niech ma w opiece wszystkich, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa. Są wśród nich także nasi policjanci.

W duchu współodpowiedzialności za dobro w naszym środowisku, powinniśmy znać sposób kontaktowania się z naszym policjantem dzielnicowym.

Terminy rekolekcji wielkopostnych w Międzyzdrojach są następujące: szkolne  od 29 do 31 marca, parafialne: od 7 do 9 kwietnia.

Na możliwość ustawicznego powracania do dobra, wszystkim – międzyzdrojanom i Gościom:

SZCZĘŚĆ BOŻE! ks.  Marian Jan Wittlieb, proboszcz

12 lutego 2017

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w obchodach uroczystości 50. lecia Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Odbędą się one 18 lutego, w sobotę w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, w godz. od 10.00 do 14.00. Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpocznie się o godz. 11.00.

We wtorek 14 lutego w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy, gdzie modlimy się za narody słowiańskie. Jest to także dzień wspomnienia św. Walentego, tzw. Walentynki. Trwa wtedy tzw. Tydzień Małżeński, w tym roku pod hasłem „zadbać o miłość”.

Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje wyjazdowe w czasie ferii dla młodzieży do Myśliborza w dniach 20-22 lutego. Zapisy i informacje w zakrystii.

Jest już nowa jakość dźwięku i obrazu oglądania Mszy św. on-line z naszego kościoła poprzez naszą stronę internetową parafii lub stronę www.naszemiastomiedzyzdroje.com.pl zakładka "Msze św. na żywo". Dodatkowo są one przekierowywane na portal youtube, więc można je także oglądać przez telefon – smartfon. Transmisja Full HD na żywo z kościoła realizowana jest głównie dla osób chorych, starszych oraz mieszkańców, którzy wyjechali zagranicę. Przekaz na żywo można cofać o 2h. Dziękujemy pomysłodawcom i operatorom tego dzieła.

Można już przynosić do spalenia zeszłoroczne lub starsze palmy z Niedzieli Palmowej. Ich popiół posłuży do tegorocznego posypania głów na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Są jeszcze wolne intencje Mszy Św. na bieżący tydzień.

Polecamy do czytania prasę katolicką - tygodnik NIEDZIELA.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary. Wszystkim naszym Parafianom i międzyzdrojanom oraz Gościom, przybyłym na odpoczynek:   Szczęść Boże!

5 lutego 2017

Pożegnaliśmy śp. Józefę Kuchciak (l. 96,  ul. Polna).

Zapraszamy w sobotę 11 lutego we wspomnienie MB z Lourdes na Międzynarodowy Dzień Chorego z udzielaniem sakramentu chorych o godz. 9.00 i 12.00.

W tym tygodniu we wtorek na godz.17.30 zapraszamy na Mszę św. inicjacyjną dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. W czwartek na godz.17.30 zapraszamy młodzież klas II i III gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza na Multimedialną Wystawę„Chrzest 966. U źródeł Polski”, przybliżającą początki państwa i chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Wystawę można oglądać od środy 8 lutego do 6 marca.

Polecamy do czytania prasę katolicką. Jest nowy numer czasopisma LIST oraz BIBLIA – krok po kroku. W tygodnikuNIEDZIELA relacja z „Międzyzdrojskich Herodów” i Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pom. oraz o alumnach-żołnierzach (ks.proboszcz)

Wszystkim naszym międzyzdrojanom i Gościom, przybyłym na odpoczynek:   Szczęść Boże!