Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 lipca 2017
XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA


Uprzejmie proszę o przyjęcie zaproszenia na „Misje u Stóp Krzyża” od wieczora w poniedziałek 31 lipca do piątku wieczorem 4 sierpnia. Jest ono zaproszeniem przede wszystkim do modlitwy osobistej przy relikwiach świętego Krzyża. Szczegóły można poznać czytając program w przedsionku kościoła.


W patronalnym dniu św. Krzysztofa, Patrona podróżujących, poświęcenie pojazdów będzie po Mszy św. rano i wieczorem we wtorek 25 lipca
Do uczestnictwa w nich zapraszam wszystkich kierowców. Zachowując porządek drogowy wjeżdżamy w ul. Leśną, na rondzie w Lipową w kierunku kościoła i – przyjmując obrazek z tekstem modlitwy kierowcy – odjeżdżamy w ul. Józefa Gintera. Jest to także dzień odpustowy szczecińskiej katedry, przy której urządzany jest Jarmark Jakubowy.

Jeszcze nie umiem odpowiedzieć na zapytania, kiedy ukaże się płytowe nagranie kantaty koncertowej Quo vadis, Domine? z niedawnego polskiego prawykonania  w Perle Bałtyku. O tym wydarzeniu, a także o muzycznej „Fantazji Międzyzdrojskiej”, o odznaczeniu „Zasłużony dla Parafii” i o międzyzdrojskich ministrantach –  informują teksty ks. Tomasza w najnowszym wydaniu Tygodnika „Niedziela”.

Romcio Tomcio jest pseudonimem pana Romana Kępińskiego, który prezentuje rymowane przez siebie strofy  Pisma Świętego dla dzieci, również chętnie czytane przez  dorosłych.

Podczas pobytu w Międzyzdrojach, w mieście oddanym w opiekę wraz z parafią świętemu Piotrowi Apostołowi,  którego Relikwie są umieszczone na ołtarzu Królewskiego Wzniesienia, tj. na wysokości niemal 29 m.npm, mamy wyjątkową możliwość dla wzrostu ducha i ciała. Nasza świątnica umożliwia pobyt w niej od porannej do zakończenia wieczornej Mszy świętej. Na błogosławione przebywanie w niej wszystkim, dziękując równie serdecznie za dobro, którego doznajemy, co  pozwala nam na podejmowanie z większą odwagą nowych przedsięwzięć, zwłaszcza we wnętrzu świątyni: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 lipca 2017
XV  NIEDZIELA ZWYKŁATegoroczne wakacyjne „Misje u Stóp Krzyża”
są zaplanowane od 31 lipca do 4 sierpnia. Uroczyste wniesienie krzyża do świątyni przez parafian przewidziane jest w ostatni poniedziałek lipca ok. godz. 17.30.    O takiej też porze pożegnamy go w piątek, przekazując krzyż do sąsiedniej Wapnicy i Lubina.

To nawiedzenie relikwii św. Krzyża jest zaproszeniem przede wszystkim do modlitwy osobistej, indywidualnej przy Krzyżu. W programie modlitwy wspólnej jest zawsze Msza św. rano (9.00) i wieczorem (19.00).  Codzienna koronka do miłosierdzia Bożego jest o 8.45 – przed Liturgią mszalną  i o godz. 15.00. Różaniec fatimski 
o 18.30.. W tych dniach jest też więcej czasu na spowiedź świętą, również tę na rozpoczęcie nowego miesiąca; 
nie odkładajmy jej tylko na piątek. Inne szczegóły 
w przyszłą niedzielę.


[Jeżeli ktoś zabrał do domu śpiewniki należące 
do wyposażenia kościoła, uprzejmie proszę o ich  zwrot. Również po użyciu śpiewnika w kościele, proszę 
o odnoszenie go ma miejsce, skąd został wzięty. Dotyczy to również poduszek na ławkę.]

Naszym dzisiejszym gościem jest paulin,o. Zbigniew Ptak.

W przyszłą niedzielę zawita do nas Romcio Tomcio, pan Roman Kępiński z tomikami  rymowanego Pisma Świętego dla dzieci, również dla dorosłych dzieci Bożych.

SZCZĘŚĆ BOŻE! ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz
MISJE  U STÓP KRZYŻA  2017

31 LIPCA – 4 SIERPNIA


PONIEDZIAŁEK 31 LIPCA

17.00 UROCZYSTE PRZYWITANIE KRZYŻA  I RELIKWII

18.30 różaniec fatimski    spowiedź

19.00 Msza święta
błogosławieństwo relikwiami krzyża

WTOREK     1 SIERPNIA   
ŚRODA        2 SIERPNIA   
I CZWARTEK 3 SIERPNIA
20.00 koncert organowy

8.30   spowiedź 8.45    koronka do miłosierdzia Bożego

9.00  Msza święta z homilią

błogosławieństwo relikwiami krzyża świętego
spowiedź adoracja indywidualna

12.00  Anioł Pański                 adoracja indywidualna  
18.30    różaniec fatimski       spowiedź
19.00    Msza święta z homilią

błogosławieństwo relikwiami krzyża świętego


I PIĄTEK 4 SIERPNIA

8.30    spowiedź 8.45    koronka do miłosierdzia Bożego

9.00    Msza święta z homilią
Litania do Serca Jezusowego

błogosławieństwo relikwiami krzyża świętego
spowiedź adoracja indywidualna
12.00  Anioł Pański                   adoracja indywidualna
15.00  droga krzyżowa dokoła świątyni 
spowiedź
17.30 UROCZYSTE POŻEGNANIE KRZYŻA I RELIKWII

 

18.30    różaniec fatimski          spowiedź
19.00    Msza święta z homilią               Litania do Serca Jezusowego    konfesjonał-rozmównica (do godz. 20.00)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 lipca 2017
XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA


Pożegnaliśmy się na cmentarzu z Czesławą Danutą Kalemba (l.66 z Ustronia Leśnego) i  śp. Kazimierzem Kowalczykiem (l. 75, ul. Adama Mickiewicza).

Naszym nowym ochrzczonym parafianinem jest Dominik Krzysztof Stankiewicz.

Tegoroczne wakacyjne „Misje u Stóp Krzyża” są zaplanowane od 31 lipca do 4 sierpnia. W przyszłą niedzielę podam ich szczegółowy program.


Na naszą autokarową wrześniową pielgrzymkę do Jasnogórskiej Matki Kościoła pozostała niewielka liczba wolnych miejsc.

33. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 
od 25 lipca do 13 sierpnia wyruszy ze Świnoujścia 26 lipca o godz. 7.00, dzień później z Wolina o godz. 8.00. Zapisy 
w miejscu dołączenia się do pielgrzymki, lub drogą internetową: www.szczecinska.pl.

Czytając najnowszy egzemplarz Tygodnika „Niedziela” wzbudzić  możemy w sobie uwielbienie dla miłosierdzia Boga wobec opisanych okrutnych czynów ludzi sąsiedzkich narodów.

W każdy czwartek od  poświęcenia relikwiarza św. Piotra Apostoła w patronalny czwartek odpustowy tego roku liturgię  wieczornej Mszy świętej poprzedzać będzie „modlitwa Piotrowa” za  parafię i miasto.

Możemy już zauważyć zapowiedziane niektóre uzupełnienia sprzętowe w wystroju wnętrza świątyni. Chcemy też ekonomicznie i higienicznie dla oczu (zwłaszcza osób zajmujących miejsca na chórze) usprawnić oświetlenie  wnętrza świątyni. Szybkość działania w tych sprawach zależy też od wspólnego zaangażowania się  w zebraniu środków finansowych. Z  wdzięcznością dziękuję wszystkim dotychczasowym i przyszłym Ofiarodawcom.


Ceniąc sobie obecność międzyzdrojan i Gości na modlitwie u św. Piotra na Królewskim Wzniesieniu dla wszystkich o łaski proszę Wszechmocnego: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 lipca 2017
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


Sakrament małżeństwa zawarli: Bartosz Otorowski i Paula Poddaniec –  oboje zamieszkali w Międzyzdrojach.

Najmłodszą ochrzczoną parafianką jest Milena Anna Rychłowska.

Na  lipiec i sierpień jest przewidziana  zmiana  godzin w odprawianiu liturgii; w dni powszednie Msze święte będą o godz. 9.00 i (!)19.00liturgia niedzielna w sobotę o godz. 17.30 i 19.00, a w samą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.30 i 19.00.

W związku z tym proszę też uwzględnić nowe godziny dla kancelarii parafialnej: we wtorek i sobotę – jak dotąd, ale w czwartek o godzinę później, tj. od 19.30 do 20.30.

Codzienny Różaniec od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy o godz. 18.30,  a w sobotę i niedzielę o godz. 17.00,  tj . pół godziny przed wieczorną liturgią mszalną. Inne nabożeństwa pozostają bez zmian. O zmianach możemy się upewnić na nowych tablicach informacyjnych. Adoracja eucharystycznaI czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00; spowiedź miesięczna w piątek od godz. 17.30.


Przyjmijmy zaproszenie na koncert organowy dzisiaj (2 lipca) o godz. 20.00 w wykonaniu pana profesora Mirosława Pietkiewicza z Łodzi, najstarszego polskiego muzykującego organisty.


Tytuł: „Zasłużony dla Parafii” otrzymali w  dniu patronalnym Parafii i Miasta kompozytor pan  Karol Borsuk,  przewodniczący Rady Miasta i Gminy Międzyzdroje pan Jan Magda wraz z Radą i burmistrz Międzyzdrojów pan Leszek Dorosz.

Powodem do dumy dla mieszkańców Międzyzdrojów jest tegoroczny sposób fetowania święta patronalnego Parafii i Miasta. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż Międzyzdroje są na sławiących je ustach wielu.


Tegoroczne wakacyjne „Misje u Stóp Krzyża” są zaplanowane od 31 lipca do 4 sierpnia.

Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informację o przebiegu  trasy parafialnej od 20 do 23 września pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę w ramach dorocznego spotkania archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej ze swoją Patronką – Jasnogórską Matką Kościoła. Poprowadzi ją ks. Tomasz. (Zapisy jak najprędzej, aby odpowiednio wcześniej móc poczynić rezerwacje.)


Dziękuję za nadesłane życzenia z okazji rocznicy kapłańskiej i imienin, jak również za wszystkie inne korespondencje, prezenty  i spotkania osobiste. Do nowych, zwłaszcza wspólnotowych spotkań w świątyni  wszystkim mieszkańcom i gościom: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz