Drukuj

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017Ślubowania małżeńskie złożyli sobie Paweł Woszczyk i Ewelina Miśkiewicz.

Chrzest otrzymał Michał Sylwester Zdrada.


W dzisiejszą niedzielę (17 września)  po Mszy św. w południe, rodzice wszystkich dzieci I-komunijnych są zaproszeni na spotkanie organizacyjne uroczystości.


W przyszłą niedzielę (24 września) po raz kolejny modlić się z nami będą o godz. 10.30 śpiewający uczestnicy Spotkań Artystycznych Seniorów.


W środę 20 września (godz.2.00) wyruszy nasza pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na spotkanie z  Patronką Pomorza Zachodniego – Jasnogórską Matką Kościoła.


Gdyby kogoś interesowała pielgrzymka po sanktuariach Europy (Francja, Hiszpania, Portugalia) z naszym wypróbowanym przewoźnikiem, niech zauważy w przedsionku kościoła program od 16 do 29 października.


Na trwały pokój z obydwoma sąsiadami, którzy 78 lat temu napadli zbrojnie na Polskę i osobom obecnym teraz w świątyni, także naszym Gościom  –  SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII

NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017


Sakrament chrztu świętego został udzielony Hannie Małysza, Aleksandrowi Janowi Tułodzieckiemu i Naomi Klaudii Wróblewskiej, a ślubowania małżeńskie złożyli sobie Ewa i Ryszard Jurkowie z Braunschweigu.


W czwartek 14 września  w obu Mszach świętych uroczyście uczcimy Jezusa podwyższonego na krzyżu; wieczorna liturgia  o godz. 17.30 jest z udziałem młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania;następnego dnia, tj. w piątek 15 września z Matką Bożą Bolesną rozmawiać będziemy modlitwami z Gorzkich Żali.


W niedzielę 17 września  po Mszy św. w południe, rodzice wszystkich dzieci I-komunijnych są zaproszeni na spotkanie organizacyjne uroczystości.


W środę 20 września wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie z  Patronką Pomorza Zachodniego – Jasnogórską Matką Kościoła. Spotkanie przygotowujące wyjazd będzie  tydzień wcześniej, w piątek 15 września po Mszy świętej wieczorem.


Za zgodną modlitwę w międzyzdrojskiej świątyni obecnym w niej, także naszym Gościom  –  SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2017


Pożegnaliśmy śp. Roberta Szczawińskiego (l. 55, ul. Niepodległości) i Julię Zofię Podmostko  (l. 89, ostatnio zam. w Wolinie).


Do poprzedniej kolekty na hasło „Wichura” dołożyliśmy przez zbiórkę do puszek następne 2 000.00 zł.


Zwyczajny porządek odprawiania Mszy świętych obowiązuje od 1 września do końca czerwca następnego roku: codziennie – o godz. 9.00 i 17.30; w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.30.

Grupy duszpasterskie podjęły swoje zwyczajne zajęcia.


W tym miesiącu wśród wydarzeń kulturalnych i liturgicznych jest modlitewne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznegodzisiaj w południe.

IV Piknik Rodzinny w najbliższą sobotę 9 września w atmosferze świętowania 70 rocznicy polskich praw miejskich w Międzyzdrojach.


W czwartek 14 września uczcimy Jezusa podwyższonego na krzyżu, a dzień potem z Matką Bożą Bolesną odprawimy Gorzkie Żale
20 września wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie z  Patronką Pomorza Zachodniego – Jasnogórską Matką Kościoła.

XV Spotkania Artystyczne Seniorów od 22 września swoją modlitwę będą miały w kościele 24 września o godz. 10.30. W między-zdrojskim kinie film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica” jest wyświetlany codziennie do czwartku 7 września i trwa 80 minut.

Pierwsze na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich zostanie poświęcone w Szczecinie na os. Kasztanowym w sobotę 9 września o godz. 12.00.    W 95 rocznicę utworzenia Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła Msza św. na Górze św. Anny sprawowana będzie także 9 września o godz. 12.00.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz
31 sierpnia 2017

lat osiemnaście na sto pięćdziesiąt pięć

Urszula ze Szwecji czwartki rozpoczęła, 
a Renata z Litwy owe koronuje; 
w środku Tomasz z Niemiec, 
Andrzej z Polski 
i Michal z Czech się mieści – 
każdy jest wydarzeniem 
dwa tysiące siedemnastego sierpnia 
w Międzyzdrojach.

 

Z chóru świątynnych metrów wysokości 
słuchaliśmy po raz osiemnasty jak wichrów nad poziomem 
dwudziestu dziewięciu metrów od wody 
starych Mistrzów,  
odmładzając się klasyką organowej maestrii 
w tonacjach pięknych z urodzenia, 
a od lat stu pięćdziesięciu pięciu 
w Międzyzdrojach.
[WiT]
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 SIERPNIA 2017

 

Chrzest święty rozpoczął chrześcijańskie życie Maji Małgorzaty Wróblewskiej i Gabrieli Haliny  Stasiewicz.

Modlitwą na cmentarzu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Andrzeja Sowiaka (l. 65, ul. Książąt Pomorskich).

Nasza materialna pomoc przez zbiórkę do puszek dla dotkniętych pogodowymi kataklizmami  wyniosła w minionym tygodniu 3 000 PLN (w tym 35 €). Nadal można wspierać poszkodowanych datkiem do puszek po każdej Mszy świętej.


Kończymy 18. Międzynarodowe Czwartki Organowe w Międzyzdrojach. 31 sierpnia o godz. 20.00 słuchać będziemy litewskiej  wirtuoz, maestrę  Renatę Lesieur.

Wakacje za nami. Wiele się działo. Ksiądz Tomasz w „Tygodniku ‘Niedziela’”, w części szczecińskiej przypomina Misjach u stóp Krzyża.

Od piątku 1 września wraca zwyczajny porządek odprawiania Mszy świętych: codziennie – o godz. 9.00 i 17.30; w niedziele nie będzie już liturgii o 7.00 rano i 7.00 wieczorem. Grupy duszpasterskie podejmują swoje zwyczajne zajęcia.

Wrześniowa spowiedź I-piątkowa od godz. 16.00; 
ks. Tomasz odwiedzi przed południem w sobotę obłożnie chorych międzyzdrojan.


Za tydzień, w pierwszą niedzielę września o godz. 12.00 podczas Mszy świętej rozpoczniemy z dziećmi, młodzieżą, z ich katechetami, wychowawcami i nauczycielami szkół i przedszkola nowy rok katechetyczny i szkolny. Zostaną poświęcone tornistry. W takiej samej intencji będzie Msza święta wieczorna  od Żywego Różańca.

Przypominam, że 23 września razem z wszystkimi parafiami naszej archidiecezji wybieramy się na Jasną Górę. Zgłoszeni niech dopełnią formalności u ks. Tomasza.


Mam zaszczyt podziękować w imieniu międzyzdrojan Gościom, którzy w naszej świątyni powracali do sił duchowych. Cieszy też nas, duchownych, że chcieli Oni korzystać z naszej posługi sakramentalnej. Przekażcie nasze pozdrowienie Waszym Kapłanom.

Do nowych spotkań: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

 

Międzyzdroje, 24 sierpnia 2017Pochválen buď Ježíš Kristus!

[Na věky věků. Amen.]

Dobrý večer!Prawie miesiąc mija już:

Usłyszymy czwarty tusz

Dla międzyzdrojskich organów

Kulturalnych fanów

Zasłuchanych

W Michala czeskiego Novenki

Rozważania

Ku pożytkowi ludzi

I na uwielbienie Pana.

Jesme velmi vděční,

Maestro Novenko!

 

S Bohem! [WiT]OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA 2017

 

Do wspólnoty Kościoła została włączona przez chrzest święty Jagoda Magdalena Dworzycka.


[Kilka intencji mszalnych do końca sierpnia nie powinno zostać nie określonych.]


Dzisiaj niech będzie moc w naszej pomocy
dla dotkniętych pogodowymi kataklizmami  
w wielu rejonach Ojczyzny. Jako ludzie wierzący, składając  datek do puszek, stawajmy się dla bliźnich „boską Opatrznością”.


W czwartek 24 sierpnia o godz. 20.00 przy organach zasiądzie czeski wirtuoz, maestro Michal Novenko.


W sobotę przed południem o godz. 9.00 w naszej świątnicy uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

Nasi sąsiedzi w Lubinie zapraszają w tym dniu do wspólnego świętowania odpustu o godz.18.00.

Pamiętamy, że we wrześniu razem z wszystkimi parafiami naszej archidiecezji wybieramy się na Jasną Górę. Zgłoszeni niech dopełnią formalności.


W miesięczniku  „Nowy List” z tytułem „Moc błogosławieństwa i moc przekleństwa” jest dołączony medalik św. Benedykta (12.00 zł).


Żegnamy się z ks. prof. Adamem Podolskim. To była ofiarna pomoc. Z wdzięcznością mówię Jemu i wszystkim zacnym Gościom, z którymi międzyzdrojanie mieli zaszczyt wspólnie chwalić Boga: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

17 sierpnia, czwartek, 2017 roku: 
świętego Jacka.


Święty Jacku, Święty Jacku,

Dajże wszystkim nam po placku

Krajanki muzycznej

W pięknej formie, czystej

Jak niebiańska łaska

 

muzycznego ciasta!

18.edycja –

Międzyzdrojskich

Czwartków Organowych –

trwa.

Profesora Andrzeja Chorosińskiego

 

godzina 20.00. [WiT]

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 SIERPNIA 2017

 

Wigilijną Liturgią w jutrzejszy poniedziałek rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W samym dniu Matki Bożej Zielnej15 sierpnia, Msze święte będą według porządku niedzielnego, tj. o godz. 7.00, 9.00, 10,30, 12.00, 17.30 i 19.00. W każdej będą święcone przyniesione zioła, kwiaty, pierwociny zbóż, warzywa  i owoce.


O godz. 19.00 w naszej świątyni gościć będziemy sportowców przybyłych na XIX Mityng Lekkoatletyczny. Nasz parafianin, lekkoatletyczny mistrz  świata, Bogusław Mamiński zaprasza na modlitwę rekomendującą przyjęcie w „Domu Ojca” olimpijczyków: śp. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Modlitwę poprowadzi (były młodzieżowy) sportowiec ks. prof. Adam Podolski z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Służbę Bożą w tym dniu wzbogaci obecność studentów naszego seminarium duchownego, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Możemy ich obdarować obfitym datkiem dla seminarium. Kancelaria w tym dniu nieczynna.

W kolejnym czwartkowym koncercie o  godz. 20.00 popis wirtuozerii organowej da maestro profesor Andrzej Chorosiński z Warszawy.


Pożegnaliśmy śp. Mariusza Agatowskiego (l. 46, ul. Zwycięstwa) i śp. Elżbietę Zięcinę (l. 78, ul.Piastowska), a pożegnamy śp. Bronisławę Bajek (l. 88, ul. Kolejowa).

My nie żegnamy się na długo; bowiem już we wtorek powitam Was znowu serdecznie w Międzyzdrojach literą wielką – świątecznie dla przyjaciół, bo:

Tu przebywać – 
to bliżej nieba zakwitać

z zasianym ziarnem plaży

ze srebrem gwiazd się witać

Czas na wieży z ośmiu boków

w hejnału Miasta strojach

wzrok wyostrza co roku

Bielikowi wstęgi białej i czerwonej

bursztynami zespolonej

przybywa w Międzyzdrojach [WiT]

 

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

6 sierpnia 2017
ŚWIĘTO
PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

Do Domu Ojca odeszła Krystyna Oleska (l. 93, ul. Wiejska); modlitwę za nią w kościele sprawować będziemy 1 września i  śp. Mirosława Jadwiga Golat-Martynowska (l. 94, Ustronie Leśne, Msza św. żałobna w kościele – 4 września).

Chrzest przyjęła Julia Zamaiža, a rodzeństwo Rafał i Weronika Dzieniakowie przystąpili uroczyście do Komunii świętej.


Dziękuję Parafianom i Gościom za uczestniczenie  w kolejnych wakacyjnych „Misjach u stóp Krzyża”. Wszystkie dobre poruszenia serca niech skutecznie trwają jako łaski dla środowiska, w którym codziennie przebywacie.

Kolejny czwartkowy koncert organowy o godz. 20.00 w ramach 18. edycji zagra maestro profesor Tomasz Adam Nowak z Niemiec.


Oblat Maryi Niepokalanej z Poznania, o. Paweł Ratajczyk i brat zakonny Dariusz Wajs umożliwią dzisiaj nabycie kalendarza już na 2018 rok.


W urlopowym czasie zastępuje ks. Tomasza ks. prof. Adam Podolski.


Doceniam szacunek ze strony naszych Gości dla świątyni i ludzi w niej przebywających na modlitwie w zachowaniu kultury stroju.

Na błogosławione przebywanie w Międzyzdrojachwszystkim, dziękując zwłaszcza za dar przemieniającej modlitwy: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz
18. edycja Międzyzdrojskich 
Czwartków Organowych

na Królewskim Wzniesieniu, 
zwanym teraz Piastowskim Wzgórzem,   
w znakomitej akustyce kościoła, 
dostosowanej do królewskiego ucha, 
budowli napełnianej od 1862 r. 
modlitwą wiernych,

oddanej w opiekę od początku

św. Piotrowi Apostołowi, 
a teraz mającego pieczę nad Miastem 
z 70-letnimi prawami polskich Międzyzdrojów 

dzisiaj i we wszystkie sierpniowe czwartki 2017 roku

może stawać się historią, której już nie da się pominąć, albo (Nie daj Boże!) wykreślić.

Zaczęły się te międzyzdrojskie „Przygody z Muzyką”, podobnie jak historie przy stworzeniu świata, od mężczyzny (rozkochanego w muzyce medyka ze Szczecina Leszka Podzierskiego) przy pomocy kobiety (organistki z katolickiej parafii w Kijowie – Olgi Dmytrenko).

Dojrzałość maturalną tego Festiwalu według programu ułożonego przez panią profesor Małgorzatę Klorek, podczas trwania „Misji u stóp Krzyża”, poprowadzi pięknym słowem (jak zawsze), piękna (jak zawsze) pani Redaktor znakomitego Polskiego Radia (jak zawsze), w „szałowej” kreacji (jak zawsze), pani Maja Piórska 
(jak zawsze).

Mówi się, iż to ewenement (jak zawsze), kiedy kobieta ze znawstwem mówi dobrze o innej kobiecie (jak zawsze): tym razem znakomitej (jak zawsze) Ursuli Grahm.

Ucztę (jak zawsze) osiemnastych międzyzdrojskich wieczorów organowych zacząć czas! Smacznego!

(ks. Marian Jan Wittlieb)

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

30 lipca 2017
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Jedenastą w tym roku ochrzczoną osobą w naszej parafii jest Leon Adam Zięba.


Ponawiam zaproszenie na „Misje u Stóp Krzyża”, które można przeżywać w naszej wspólnocie od jutra, 31 lipca. Krzyż przyjmiemy przed kościołem o godz. 17.00.   Proszę, aby kobiety wniosły go do świątyni. Błogosławieństwo jego relikwiami nastąpi po Mszy św. o godz. 19.00. W piątek wieczorem 4 sierpnia zakończymy z pomocą mężczyzn to szczególne nawiedzenie.

Zaproszenie jest zachętą do osobistej modlitwy przy uznanych relikwiach świętego Krzyża. Czas modlitw i ćwiczeń duchownych wspólnotowych, również z okazji pierwszego czwartku i pierwszego piątku miesiąca, można poznać czytając program w przedsionku kościoła. Osoby, które przewidują w nich swój udział mogą poprosić dzisiaj po Mszy św. o pisemny  „plan zajęć”.


Specjalne zaproszenie jest kierowane na czwartkowy koncert organowy o godz. 20.00 w wykonaniu pani Ursuli Grahm ze Szwecji.


Abyśmy i w przyszłym roku mogli planować czas zgodnie z Bożym planem, polecam skorzystać z obecności o. Pawła Ratajczyka, oblata Maryi Niepokalanej,  który od przyszłej niedzieli, tj. w Święto Przemienienia Pańskiego będzie głosić słowo Boże i rozprowadzać kalendarze już na 2018 rok.


Na błogosławione przebywanie w Międzyzdrojach, w tym również na wysokości 29 m. npm, tj. w piotrowym sanktuarium na historycznym Królewskim Wzniesieniu, zwanym współcześnie (od 1949 r.) Wzgórzem Piastowskim (sięgającym do 43 m. npm), wszystkim, dziękując zwłaszcza za dar sięgającej nieba modlitwy dokonującej cudów wewnętrznej przemiany: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 lipca 2017
XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA


Uprzejmie proszę o przyjęcie zaproszenia na „Misje u Stóp Krzyża” od wieczora w poniedziałek 31 lipca do piątku wieczorem 4 sierpnia. Jest ono zaproszeniem przede wszystkim do modlitwy osobistej przy relikwiach świętego Krzyża. Szczegóły można poznać czytając program w przedsionku kościoła.


W patronalnym dniu św. Krzysztofa, Patrona podróżujących, poświęcenie pojazdów będzie po Mszy św. rano i wieczorem we wtorek 25 lipca
Do uczestnictwa w nich zapraszam wszystkich kierowców. Zachowując porządek drogowy wjeżdżamy w ul. Leśną, na rondzie w Lipową w kierunku kościoła i – przyjmując obrazek z tekstem modlitwy kierowcy – odjeżdżamy w ul. Józefa Gintera. Jest to także dzień odpustowy szczecińskiej katedry, przy której urządzany jest Jarmark Jakubowy.

Jeszcze nie umiem odpowiedzieć na zapytania, kiedy ukaże się płytowe nagranie kantaty koncertowej Quo vadis, Domine? z niedawnego polskiego prawykonania  w Perle Bałtyku. O tym wydarzeniu, a także o muzycznej „Fantazji Międzyzdrojskiej”, o odznaczeniu „Zasłużony dla Parafii” i o międzyzdrojskich ministrantach –  informują teksty ks. Tomasza w najnowszym wydaniu Tygodnika „Niedziela”.

Romcio Tomcio jest pseudonimem pana Romana Kępińskiego, który prezentuje rymowane przez siebie strofy  Pisma Świętego dla dzieci, również chętnie czytane przez  dorosłych.

Podczas pobytu w Międzyzdrojach, w mieście oddanym w opiekę wraz z parafią świętemu Piotrowi Apostołowi,  którego Relikwie są umieszczone na ołtarzu Królewskiego Wzniesienia, tj. na wysokości niemal 29 m.npm, mamy wyjątkową możliwość dla wzrostu ducha i ciała. Nasza świątnica umożliwia pobyt w niej od porannej do zakończenia wieczornej Mszy świętej. Na błogosławione przebywanie w niej wszystkim, dziękując równie serdecznie za dobro, którego doznajemy, co  pozwala nam na podejmowanie z większą odwagą nowych przedsięwzięć, zwłaszcza we wnętrzu świątyni: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 lipca 2017
XV  NIEDZIELA ZWYKŁATegoroczne wakacyjne „Misje u Stóp Krzyża”
są zaplanowane od 31 lipca do 4 sierpnia. Uroczyste wniesienie krzyża do świątyni przez parafian przewidziane jest w ostatni poniedziałek lipca ok. godz. 17.30.    O takiej też porze pożegnamy go w piątek, przekazując krzyż do sąsiedniej Wapnicy i Lubina.

To nawiedzenie relikwii św. Krzyża jest zaproszeniem przede wszystkim do modlitwy osobistej, indywidualnej przy Krzyżu. W programie modlitwy wspólnej jest zawsze Msza św. rano (9.00) i wieczorem (19.00).  Codzienna koronka do miłosierdzia Bożego jest o 8.45 – przed Liturgią mszalną  i o godz. 15.00. Różaniec fatimski 
o 18.30.. W tych dniach jest też więcej czasu na spowiedź świętą, również tę na rozpoczęcie nowego miesiąca; 
nie odkładajmy jej tylko na piątek. Inne szczegóły 
w przyszłą niedzielę.


[Jeżeli ktoś zabrał do domu śpiewniki należące 
do wyposażenia kościoła, uprzejmie proszę o ich  zwrot. Również po użyciu śpiewnika w kościele, proszę 
o odnoszenie go ma miejsce, skąd został wzięty. Dotyczy to również poduszek na ławkę.]

Naszym dzisiejszym gościem jest paulin,o. Zbigniew Ptak.

W przyszłą niedzielę zawita do nas Romcio Tomcio, pan Roman Kępiński z tomikami  rymowanego Pisma Świętego dla dzieci, również dla dorosłych dzieci Bożych.

SZCZĘŚĆ BOŻE! ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz
 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 lipca 2017
XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA


Pożegnaliśmy się na cmentarzu z Czesławą Danutą Kalemba (l.66 z Ustronia Leśnego) i  śp. Kazimierzem Kowalczykiem (l. 75, ul. Adama Mickiewicza).

Naszym nowym ochrzczonym parafianinem jest Dominik Krzysztof Stankiewicz.

Tegoroczne wakacyjne „Misje u Stóp Krzyża” są zaplanowane od 31 lipca do 4 sierpnia. W przyszłą niedzielę podam ich szczegółowy program.


Na naszą autokarową wrześniową pielgrzymkę do Jasnogórskiej Matki Kościoła pozostała niewielka liczba wolnych miejsc.

33. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 
od 25 lipca do 13 sierpnia wyruszy ze Świnoujścia 26 lipca o godz. 7.00, dzień później z Wolina o godz. 8.00. Zapisy 
w miejscu dołączenia się do pielgrzymki, lub drogą internetową: www.szczecinska.pl.

Czytając najnowszy egzemplarz Tygodnika „Niedziela” wzbudzić  możemy w sobie uwielbienie dla miłosierdzia Boga wobec opisanych okrutnych czynów ludzi sąsiedzkich narodów.

W każdy czwartek od  poświęcenia relikwiarza św. Piotra Apostoła w patronalny czwartek odpustowy tego roku liturgię  wieczornej Mszy świętej poprzedzać będzie „modlitwa Piotrowa” za  parafię i miasto.

Możemy już zauważyć zapowiedziane niektóre uzupełnienia sprzętowe w wystroju wnętrza świątyni. Chcemy też ekonomicznie i higienicznie dla oczu (zwłaszcza osób zajmujących miejsca na chórze) usprawnić oświetlenie  wnętrza świątyni. Szybkość działania w tych sprawach zależy też od wspólnego zaangażowania się  w zebraniu środków finansowych. Z  wdzięcznością dziękuję wszystkim dotychczasowym i przyszłym Ofiarodawcom.


Ceniąc sobie obecność międzyzdrojan i Gości na modlitwie u św. Piotra na Królewskim Wzniesieniu dla wszystkich o łaski proszę Wszechmocnego: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 lipca 2017
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


Sakrament małżeństwa zawarli: Bartosz Otorowski i Paula Poddaniec –  oboje zamieszkali w Międzyzdrojach.

Najmłodszą ochrzczoną parafianką jest Milena Anna Rychłowska.

Na  lipiec i sierpień jest przewidziana  zmiana  godzin w odprawianiu liturgii; w dni powszednie Msze święte będą o godz. 9.00 i (!)19.00liturgia niedzielna w sobotę o godz. 17.30 i 19.00, a w samą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.30 i 19.00.

W związku z tym proszę też uwzględnić nowe godziny dla kancelarii parafialnej: we wtorek i sobotę – jak dotąd, ale w czwartek o godzinę później, tj. od 19.30 do 20.30.

Codzienny Różaniec od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy o godz. 18.30,  a w sobotę i niedzielę o godz. 17.00,  tj . pół godziny przed wieczorną liturgią mszalną. Inne nabożeństwa pozostają bez zmian. O zmianach możemy się upewnić na nowych tablicach informacyjnych. Adoracja eucharystycznaI czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00; spowiedź miesięczna w piątek od godz. 17.30.


Przyjmijmy zaproszenie na koncert organowy dzisiaj (2 lipca) o godz. 20.00 w wykonaniu pana profesora Mirosława Pietkiewicza z Łodzi, najstarszego polskiego muzykującego organisty.


Tytuł: „Zasłużony dla Parafii” otrzymali w  dniu patronalnym Parafii i Miasta kompozytor pan  Karol Borsuk,  przewodniczący Rady Miasta i Gminy Międzyzdroje pan Jan Magda wraz z Radą i burmistrz Międzyzdrojów pan Leszek Dorosz.

Powodem do dumy dla mieszkańców Międzyzdrojów jest tegoroczny sposób fetowania święta patronalnego Parafii i Miasta. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż Międzyzdroje są na sławiących je ustach wielu.


Tegoroczne wakacyjne „Misje u Stóp Krzyża” są zaplanowane od 31 lipca do 4 sierpnia.

Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informację o przebiegu  trasy parafialnej od 20 do 23 września pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę w ramach dorocznego spotkania archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej ze swoją Patronką – Jasnogórską Matką Kościoła. Poprowadzi ją ks. Tomasz. (Zapisy jak najprędzej, aby odpowiednio wcześniej móc poczynić rezerwacje.)


Dziękuję za nadesłane życzenia z okazji rocznicy kapłańskiej i imienin, jak również za wszystkie inne korespondencje, prezenty  i spotkania osobiste. Do nowych, zwłaszcza wspólnotowych spotkań w świątyni  wszystkim mieszkańcom i gościom: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz