Drukuj

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017

Małżeństwo zawarli międzyzdrojanie: Emil Daniel Pawliczak z Justyną Teresą Sabadasz i Anna Maria Kuna z Tomaszem Michałem Rychłowskim;

ochrzczony został Stefan Józef Bednarek.

 

Wspólnotowe odmawianie różańca w środę prowadzi odnowa w Duchu Św., w czwartek młodzież, a w piątek dzieci; codziennie jest on o godz. 16.45.

 

Cieszy to, że międzyzdrojska młodzież troszczy się o pogłębienie swej wiary uczestnicząc w specyficznych ćwiczeniach duchowych. Za zgodą rodziców w najbliższy piątek przeżywać ona będzie w katedrze szczecińskiej nocne czuwanie wraz z młodzieżą całej archidiecezji. Chęć wyjazdu autokarem jeszcze można zgłosić u ks. Tomasza.

 

Od następnej niedzieli (Misyjnej) będziemy mogli pobrać koperty wypominkowe na listopad.

 

W ostatnią jego niedzielę (26.11) gościć będziemy w przewidzianej okresowej wizytacji duszpasterskiej ks. arcybiskupa profesora Andrzeja Dzięgę; podczas niej zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Osoby poza obowiązkiem szkolnym, które jeszcze go nie otrzymały, jak najprędzej niech się skontaktują z ks. Tomaszem.

 

Abyśmy  wszyscy osiągnęli Niebo, wszystkim: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz 

 

 

Moi Kochani,

Ta niedziela, która jest kolejnym (XVII) Dniem Papieskim, jest dobra do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”.  Przy tej okazji pytanie: Jak zagospodarujemy imię Jana Pawła II, Patrona naszego gimnazjum, kiedy gimnazjum nie będzie istnieć? Jego sztandar z imieniem Wielkiego Wychowawcy uwielbianego przez młodzież nie powinien przecież trafić do lamusa. Zastanówmy się!

 

Sakramentem chrztu św.  zostali włączeni do katolickiej wspólnoty Kościoła rzymskiego nowo ochrzczeni: Antonina Michalina Trojanowska, Sandra Lambrecht, Celine Alexia i Christian Alexander – Pachałkowie, Dylan Żakowski, Nikodem Izdebski, Maciej Henryk Strzelecki, Michał Leszczyński,  Jakub Żołna.

Małżeństwo zawarli: Ernest Godlewski i Magdalena Leśniewska.

 

Na Polanie Mszalnej Wolińskiego Parku Narodowego coroczne spotkanie liturgiczne pracowników Parku i Nadleśnictwa będzie dzisiaj o godz. 15.00. Wszyscy Parafianie i Goście są przez Nich serdecznie zaproszeni. Z tej też okazji siostry karmelitanki uszyły w Szczecinie na naszą prośbę specjalne „leśne” ornaty, które zostaną wtedy poświęcone.

W „Tygodniku ‘Niedziela’” jest relacja z tej pielgrzymki.

 

Stanęliśmy na granicy z Różańcem prosząc w jedności z obecnymi wśród nas Polakami i cudzoziemcami o pokój dla Ojczyzny i w świecie.  Udana lekcja maryjnego patriotyzmu i gościnności. Odczuwajmy wspólnie dumę z takiego zaangażowania się. Niech będzie tak zawsze – z udziałem dzieci w piątek, z modlitwą młodzieży w czwartek, z Odnową w Duchu Świętym w środę.

 

Na sobotni Dzień Nauczyciela wszystkim uczestniczącym w wychowywaniu pokoleń Polaków dla Boga i Ojczyzny – i wszystkim tu obecnym: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz
 

I DZIEŃ ŻOŁNIERZA KRESOWEGO   ARMII  KRAJOWEJ

4  X  2017     MIĘDZYZDROJE

MSZA ŚWIĘTA

kościół rk. pw. św. Piotra ApostołaŚpiewając ze św. Janem Pawłem II
wersy, które wszyscy Polacy na pamięć  
i z pamięci znają

w dniu Biedaczyny z Asyżu, 
miasta modlitwy Kościołów o pokój, 
a który pozdrawiał stworzenie życzeniem:

„Pokój i Dobro!”


Żołnierze!

„Pan kiedyś stanął nad brzegiem” wolności, szukając ludzi „gotowych pójść za Nim”; ludzi, których „do wolności wyswobodził  Chrystus” i –  Was znalazł!

A chociaż pieśń jeszcze nie śpiewała w Polsce, bowiem ma zaledwie 43 lata, to w Ewangelii już od dawna istniała w odpowiedzi wyznania: „Ty potrzebujesz mych dłoni, mego serca młodego zapałem, mych kropli potu i samotności”, na sposób Syna Człowieczego, który „nie miał gdzie głowy skłonić”, więc i Wam pozwolił być mniej samotnymi tam, „gdzie lisy mają swe nory, a ptaszki swoje gniazdeczka”.

„Jestem ubogim człowiekiem” –  mówiłeś Jego słowa z Kazania na Górze, kiedy prawił o Twojej, Żołnierzu, godności i oduczałeś się tęsknić  za Gwiazdą ze Wschodu, która się zdewaluowała, ta, za którą wcześniej szli Mędrcy, niosąc Bliźniemu bliźnich dary nie złupione na bliźnim swoim.

I oto: wody nie są już granicą, lecz przypomnieniem o bezkresnej  z Bogiem wolności, ku której wypływamy już razem. Już nie w ukryciu stoczniowego doku, jak w zakrystii, ale wypatrujący ojczyźnianych ochrzczonych horyzontów na skraju nieba, które zagarniamy „siecią słów Bożych prawdy”.

Ufa(j)my Słowu Życia, Żołnierzu!

Ku chwale Ojczyzny, bo Jej i w Niej jest Bóg i Honor!

 
„Różaniec do Granic” w Międzyzdrojach

 

 

To wydarzenie jest jeden raz na 100 lat. W sobotę 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej ogólnopolska akcja modlitewna: „Różaniec do granic”.

Msza św. o godz. 11.00, a po niej o godz. 12.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu. Nastepnie o godz. 13.00 przejście z kościoła na plaże (pod molo w „Paradaise” słodki poczęstunek) i o godz. 14.00 punktualnie z całą Polską na międzyzdrojskim molo rozpoczniemy różaniec.

Ubierzmy się odpowiednio do warunków pogodowych. Zakończenie wszystkich czterech części wytrwałej modlitwy przewidziane jest o godz. 16.00.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI   NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2017


Ochrzczony został Ludwik Piątkowski.


Pożegnaliśmy na cmentarzu śp. Janusza Kozłowskiego (l.69, ul. Kolejowa) i Marię Sylwię Sulicką (l. 84, ul. Turystyczna).


Małżeństwo zawarli: Jose Andre Zarate Picade z Anną Wiśniowską, a Kamila Katarzyna Szkiela pojęła za męża Macieja Kacpra Piątkowskiego.


Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony podczas wizytacji biskupiej w niedzielę 26 listopada tego roku.


Zaczynamy codzienne październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 16.45 przy wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie.


Na środę 4 października zostaliśmy zaproszeni na Mszę św. o godz. 9.00 z okazji I Dnia Kresowego Żołnierza Armii Krajowej. Jest to nowa forma pamięci o poprzednich spotkaniach; przy pomniku na placu kościelnym połóżmy światła i kwiaty.


Adoracja eucharystyczna w I czwartek października będzie po Mszy św. wieczornej; spowiedź miesięczna głównie w piątek od godz. 16.00, ale i codziennie przez pół godziny przed Mszą świętą.

Na wieczorny różaniec w piątek dzieci przynoszą zrobione przez siebie różańce. Różańce I-komunijne zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę o 12.00.


W I sobotę włączamy się w program „Różańca do Granic”. We Mszy św. o godz. 11.00 i w adoracji eucharystycznej uczestniczy młodzież, która przystępuje do bierzmowania. Nawiedzenie obłożnie chorych po Mszy św. o godz. 9.00.


W niedzielę 8 października, tj. za tydzień o godz. 15.00 na Polanie Mszalnej przyjmijmy zaproszenie pracowników Wolińskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Międzyzdroje, aby w duchu św. Franciszka z Asyżu prosić wraz z nimi o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy opiekują się przyrodą Również w przyszłą niedzielę, która jest kolejnym (XVII) Dniem Papieskim, będziemy mogli złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Proszę pamiętać o swoich danych z dowodu osobistego.


To wydarzenie jest jeden raz na 100 lat:  RÓŻANIEC DO GRANICW sobotę 7 października, w dniu Matki Bożej Różańcowej w Roku Fatimskim opaszemy polskie granice różańcem. Nasza świątynia jest jednym z wielu kościołów stacyjnych, również dla innych parafii.  Msza święta w kościołach stacyjnych w całej Polsce rozpocznie się o godz. 11.00; po niej adorować będziemy Najświętszy Sakrament.  Po przeprowadzeniu grup ok. godz. 13.00 przez naszą starszą młodzież –  najpierw na plażę w okolicy mola – członkinie naszych kół różańcowych i osoby chętne mogą przygotować posiłek (np. „na słodko” w restauracji pod molo), punktualnie z całą Polską na międzyzdrojskim molo rozpoczniemy różaniec. Ubierzmy się odpowiednio do warunków pogodowych. Zakończenie wszystkich czterech części wytrwałej modlitwy przewidziane jest o godz. 16.00.


Na te wszystkie nadzwyczajne wydarzenia między-zdrojanom i Gościom, którzy w różny sposób uczestniczyć w nich będą: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz